Пам’ять захисників Донецького аеропорту

By Воронський Богдан Юрійович

Щорічно учні Шепітського ЗЗСО 16 січня вшановують пам’ять захисників Донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають “кіборгами”.
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті Кіборгів вшановують і їхню пам’ять.
Бої за аеропорт Донецька почалися 26 травня 2014 року, коли російські окупанти та їхні найманці захопили будівлю. Того ж дня українські силовики завдали удару по позиціях противника та відновили контроль над аеропортом.
Протягом восьми місяців українські захисники не здавали позицій та відбивали нескінченні спроби окупантів «відбити» стратегічний об’єкт.
Найзапекліші бої за ДАП випали на січень 2015 року.

13 січня від постійних танкових та артилерійських обстрілів впала диспетчерська вежа, що стала символом оборони аеропорту.
20 січня терористи «ДНР» скористалися перемир’ям для евакуації вбитих та поранених та підірвали новий термінал, внаслідок чого загинули 58 українських воїнів. 22 січня вцілілі захисники залишили термінал, але багато хто був поранений і взятий у полон.
Загалом, за офіційними даними, під час оборони Донецького аеропорту, загинуло близько 100 українських військових. Кілька захисників зникли безвісти, ще понад чотири сотні дістали поранення.
Вшануємо пам’ять героїв! Вони витримали – не витримав бетон!